Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Projekty domów

Zdjęcia

Nowoczesny dom jednorodzinny

Karolina Radoń Design

Wielkość projektu Jednorodzinne do 300m2
Styl Nowoczesny
Kondygnacje Piętrowe
Energooszczędność Energooszczędny

Krótka charakterystyka

Projekt indywidualny. Nowoczesny dom jednorodzinny energooszczędny o powierzchni 240 m2 z zadaszoną wiatą na samochód stanowiącą zwartą bryłę z budynkiem. Stylizowany na amerykańskie domy letniskowe nawiązujące do estetyki Lloyd Wright.

Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony o konstrukcji żelbetowej z zadaszeniem na miejsca postojowe samochodów i dachem płaskim. Na dużym tarasie dodatkowo wbudowany kominek zewnętrzny z oddzielnym kominem.

Od strony południowej (ogrodowej) budynek posiada połączone ze sobą tarasy przechodzące dookoła budynku. Parter jest obszernie przeszklony od strony ogrodu, natomiast front domu zachowuje buforową prywatność (ulokowane są tam wc, pom. gospodarcze, gabinet). Obiekt posiada przestronny salon, otwartą kuchnię i jadalnię. Na parterze uzupełnieniem jest pomieszczenie gosp., gabinet i niewielkie ogólnodostępne wc. Na piętrze znajduje się sypialnia master wraz z pokojem dzieci, pomieszczeniem dla gości i dużą łazienką. Budynek wyposażony został w przestrzenne tarasy i balkony.

Elewacja z drewna i okładziny z naturalnych kamieni. Na przeszkleniach ruchome żaluzje fasadowe regulujące oświetlenie wewnątrz budynku.

Budynek ogrzewany za pomocą pompy ciepła.