Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Projekty domów

Zdjęcia

Dom w Pieninach

EXTERIO Sp. z o.o.

Wielkość projektu Inne
Styl Nowoczesny
Kondygnacje Piętrowe

Krótka charakterystyka

powierzchnia: 154 m2

projekt: 2014

Dom letniskowy  położony nad jeziorem Czorsztyńskim. Działka, na której został zaprojektowany, schodzi w kierunku jeziora. Roztacza się z niej piękny widok na panoramę okolicy – jeziora i gór. Dom został zaprojektowany w ten sposób, aby wykorzystać niebagatelne atuty widokowe lokalizacji.

Od strony jeziora zastosowano pełne przeszklenia na parterze oraz dużą, przeszkloną lukarnę na piętrze. Wykorzystując spadek działki, poziom parteru oraz zlokalizowanego przed domem tarasu jest wyniesiony w stosunku do otaczającego terenu.  Wnętrze domu jest bardzo proste. Parter zajmuje prawie w całości przestrzeń dzienna z aneksem kuchennym. W pasie od strony wejściowej umiejscowiono łazienkę, toaletę, garderobę i schody na piętro.

Układ piętra jest symetryczny – schody pośrodku oraz 3 pokoje pod skosami dachu. Pod budynkiem umieszczono w zboczu niewielką piwnicę i pomieszczenie techniczne. Bryła domu nawiązuje do archetypicznej formy domu ze skośnym, dwuspadowym dachem. Kąt nachylenia dachu został dobrany tak aby nawiązywał do regionalnej zabudowy okolicy. Również pokrycie dachu i elewacji z gontu drewnianego nawiązuje do materiałów stosowanych w regionie. 

Budynek swoją formą niejako wskazuje na wartościowe elementy otoczenia. Od strony wejściowej, zwróconej w stronę lądu, dom sprawia wrażenie niedostępnego poprzez brak okien. Otwiera się na otoczenie dużymi przeszkleniami od strony jeziora.