Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Projekty domów

Zdjęcia

Dom w Łomiankach

EXTERIO Sp. z o.o.

Wielkość projektu Jednorodzinne do 300m2
Styl Nowoczesny
Kondygnacje Piętrowe
Rodzaj dachu Skośny

Krótka charakterystyka

powierzchnia: 135 m2

realizacja: 2008

Dom, który był alternatywą dla mieszkania w mieście. Wybudowany w koszcie niewielkiego mieszkania. Przeznaczony dla pary z dwóją dzieci i psem. Zlokalizowany w Łomiankach pod Warszawą.

Prosta bryła domu, z dwuspadowym dachem bez okapów została urozmaicona elementami okładziny z desek. Dla połączenia przestrzeni dziennej z otaczającym dom ogrodem zastosowano duże przeszklenia w drewnianych ramach z fragmentami przesuwnymi. Elewacja domu pokryta została najprostszym materiałem czyli białym tynkiem. Dla kontrastu kolorystycznego dach z blachodachówki jest w kolorze grafitowym. Wnętrze domu podzielono na strefy.

Parter zajmuje strefa dzienna. Wchodząc do domu znajdujemy się od razu w jednej przestrzeni, która stanowi wejście, salon z kominkiem oraz aneks kuchenny. W narożniku umieszczono garderobę oraz łazienkę. Prawie całkowicie przeszklone dwie ściany parteru otwierają dom na ogród.

Na piętrze znajduje się strefa nocna – główna sypialnia połączona funkcjonalnie z łazienką oraz dwa pokoje dziecięce. Kompozycję domu uzupełnia ciekawie zaaranżowane otoczenie – podświetlone murki z gabionów kamiennych, drewniany taras oraz oryginalne oświetlenie terenowe. Całość dopełnia zieleń, która, poprzez oplatające dom pnącza, staje się elementem architektury budynku.