Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Projekty domów

Zdjęcia

Amadeo 2

Vilanette

Wielkość projektu Jednorodzinne ponad 300m2
Wielkość projektu Rezydencje
Kondygnacje Z poddaszem

Krótka charakterystyka

Rezydencja "Amadeo 2" została zaprojektowana przez polską architekt Dagmarę Obluskę, właścicielkę pracowni Villanette w Warszawie.

Dom położony jest nad jeziorem, wśród brzóz i sosen. Forma rezydencji nawiązuje do architektury organicznej, która w znakomity sposób wpisuje się w naturalny pejzaż. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią oryginalne rozwiązania, chcą mieszkać w domach nowoczesnych ale przytulnych. 

Powiązanie z architekturą organiczną doskonale współgra z naturalnymi liniami natury zachowując nowoczesne rozwiązania, którymi charakteryzuje się ten projekt. Faliste, asymetryczne linie przypominające sztukę secesyjną przeciwstawiają się obecnej modzie na zimne, minimalistyczne formy.
 
Symbolicznym centrum rezydencji są atrakcyjne, prowadzące na piętro schody oraz antresola. Przestrzeń mieszkalna została ulokowana na parterze, gdzie znajduje się salon otwarty na jadalnię i kuchnia. Drugą kondygnację zaprojektowano tak, aby można było dostosować jej przestrzeń do własnych potrzeb. Niewątpliwą zaletą rezydencji „Amadeo 2” jest niewielka ilość ścian nośnych, co umożliwia dostosowanie wnętrza domu do indywidualnych wymagań.
 
Projekt uwzględnia sporo powierzchni zadaszonej na zewnątrz, a konstrukcja dachu pozwala na indywidualne dopasowanie w zależności od np. wymiarów działki. Wyjątkowe kształty sprawiają, że dom jest wyjątkowy, ciepły i przyjazny.