Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Magiczny Lujan House

Lujan House wzniesiony został na terenie nabrzeżnym w okolicach Zatoki Chesapeake, największego estuarium w Stanach Zjednoczonych. Ta ciekawa pod względem architektonicznym willa to dzieło Roberta M. Gurneya.

Jednym z głównych celów tego projektu było założenie osiągnięcia równowagi między malowniczym krajobrazem Chesapeake Bay a zaciszem ogrodu otaczającego budynek.

Wschodnia część budynku stanowi przestronną strefę dzienną z sufitem sięgającym 5 metrów wysokości. Znajduje się tam nieprzerwany rząd okien. Zachodnia strona budynku podzielona została pomiędzy dwa piętra, gdzie znajdują się sypialnie i niewielka przestrzeń dzienną na wyższej kondygnacji.

Częścią łączącą dwa odrębne skrzydła Lujan House jest biegnący równolegle do ulicy korytarz. Umożliwia on wygodną komunikację między tymi dwoma strefami.

Z zewnątrz budynek sprawia wrażenie kanciastej bryły geometrycznej, ujmuje prostotą i funkcjonalnością.

Zdjęcia: www.contemporist.com

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej