Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Szklany dom w Bremie

Najnowsze dzieło polskiego architekta, Roberta Koniecznego, to projekt domu jednorodzinnego w niemieckiej Bremie. Szklana elewacja budynku powoduje, iż przypomina on ogromną szklaną bryłę, w której odbija się otoczenie.

Dom powstanie w willowej dzielnicy miasta na zamówienie niemieckich biznesmenów. Zgodnie z życzeniem inwestorów, budynek ma nie wyróżniać się z otoczenia i go nie przytłaczać. Dlatego też Robert Konieczny, szef katowickiej pracowni KWK Promes, zdecydował o zastosowaniu dużej ilości szkła, które zostało wpisane w fasadę budynku.

Udało się - pomimo swoich gabarytów (700 m2) - budynek współgra z otoczeniem.

Koszt inwestycji to 1,5 mln euro.

Robert Konieczny uznawany jest za jednego z najlepszych architektów młodego pokolenia. Znalazł się m.in. na liście "101 najbardziej ekscytujących nowych architektów świata" czasopisma"Wallpaper", liście "44 najlepszych młodych architektów świata" Scalae oraz otrzymał nagrodę "Europe 40 Under 40" instytutu The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies.

Zdjęcia: www.studio3design.pl

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej