Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Wyjątkowa agencja reklamy Yeti

Gmach Budynku YETI – Agencji Reklamy w Kryspinowie zaprojektowany został przez  śląską pracownię Group_A Architects. Budynek powstał w pobliżu autostrady, na pustym terenie, nawiązuje formą do brył obiektów przemysłowych. Nadano mu jednak lżejszą i bardziej przyjazną formę niż podmiejskie magazyny.

 W 2012 roku budynek agencji Yeti otrzymał pierwszą nagrodę im. Stanisława Witkiewicza dla najlepszych realizacji architektonicznych Małopolski w kategorii budynków użyteczności publicznej. Obiekt nagrodzono za oryginalną propozycję kształtowania budynku biurowo - produkcyjnego przez stworzenie autonomicznej przestrzeni wewnętrznej, zamkniętej w formie prowadzącej dialog z otoczeniem.

Budynek budynek agencji Yeti  skierowany jest do wewnątrz, ma zamkniętą, odseparowaną od otoczenia bryłę o powierzchni 1090 m.kw. Elewacja wykonana została z półprzeźroczystego materiału, który nadaje obiektowi lekkości. Po zmierzchu budynek zamienia się w wielki świecący lampion. 

Wewnątrz budynku agencji Yeti zaprojektowano przejrzyste, szklane ściany, które służą pracownikom i doskonale doświetlają wszystkie pokoje. Wnętrze budynku rozplanowano wokół wewnętrznego atrium.

Siedziba agencji reklamy Yeti
Lokalizacja: Kryspinów k. Krakowa
Inwestor: YETI – Agencja Reklamy Aneta Nytko– Święcicka
Projektant: Group_A Architects - Jacek Krych, Dariusz Gajewski
Współpraca Autorska: Klaudia Fiegler, Michał Krawczyk
Współpraca: Paweł Dadok
Projekt: 2010/2011
Realizacja: 2011/2012
Powierzchnia: 1090m2

zdjęcia: informacje prasowe 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej