Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Galeria Veneda w Łomży

Galeria Veneda to największy handlowy obiekt regionu. Wnętrze to 80 lokali przygotowanych na cele gospodarcze. Natomiast klienci galerii mają do dyspozycji ok. 600 miejsc parkingowych.

Galeria Veneda to pierwszy tego typu handlowy obiekt w mieście Łomża. Budynek zlokalizowany jest u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Jego całkowita powierzchnia to 40 tys. m kw. Za jego projekt odpowiadają architekci z warszawskiej pracowni Mąka Sojka Architekci.

Galeria Veneda to nie tylko centrum handlowe, ale i centrum rozrywki oraz spotkań towarzyskich. W środku znajduje się hipermarket oraz część food-court. W tym miejscu znaleźć można wiele atrakcji dla dzieci, odbywają się przedstawienia teatralne, szkolenia i akcje wspierające edukację najmłodszych.

Architekci Galerii Veneda zaplanowali wykończenie elewacji w stonowanych kolorach. Zewnętrzna elewacja jest oświetlana nocą. Czerń i biel stanowią tło dla kolorowych wnętrz sklepów.

Dane liczbowe:

  • 28 400 m2 powierzchni całkowitej
  • 15 250 m2 powierzchni handlowej
  • 590 miejsc parkingowych
  • 55 sklepów

zdjęcia: www.galeriaveneda.com.pl, www.echo.com.pl

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej