Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Filharmonia Szczecińska - Nowy gmach

Nowy gmach Filharmonii Szczecińskiej zaprojektowało studio Barozzi Veiga z Barcelony, które wygrało międzynarodowy konkurs architektoniczny.

Budynek Filharmonii Szczecińskiej nawiązuje do krajobrazu Szczecina oraz jego bezpośredniego otoczenia, czyli budynków z wielospadowymi dachami , a także kościołów z uwydatnionymi wieżami.

Nowy gmach Filharmonii Szczecińskiej ma stać się ikoną architektury i  bardzo ważnym elementem promocyjnym miasta Szczecin.

Obiekt  Filharmonii Szczecińskiej  stanowią dwie sale koncertowe, które pomieszczą 951 oraz 192 osoby. Na poziomie parteru dostępny jest hall wejściowy, kasy i stoisko z wydawnictwami muzycznymi oraz kawiarnia. Trzecie piętro zagospodarowane będzie dla potrzeb organizacji wszelkich wystaw i imprez.

Budynek Filharmonii Szczecińskiej z założenia ma stanowić przestrzeń publiczną otwartą i dostępną dla odwiedzających cały dzień.

Głównym przeznaczeniem obiektu Filharmonii Szczecińskiej są koncerty muzyki poważnej i symfonicznej.

źródło: http://filharmonia.szczecin.pl/

 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej