Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Na South Molton Street Building w Londynie

Ten ciekawy budynek powstał w Londynie przy współpracy architektów z biura DSDHA, skupiającego najbardziej prestiżowych architektów w tym mieście.

W 2012 South Molton Street Building został wkomponowany w gęstą zabudowę centrum Londynu.Charakterystycznymi cechami budynku to przede wszystkim unikalna, terakotowa elewacja.

Sześciopiętrowy budynek stoi na skrzyżowaniu ulic na skrzyżowaniu South Molton Street i Oxford. Głównie pełni funkcje mieszkalne, biurowe i handlowe. Ciekawostką jest iż w budynku mieści się pierwsza europejska fabryka odzieży - wyłącznie męskiej.

 

zdjęcia: www.dsdha.co.uk , www.archdaily.com

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej