Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

The Blue Planet - duńskie planetarium

Blue Planet - budynek o charakterystyce potężnego akwarium powstał w Danii, w Kastru Harbor.

Wykonana przez duńskich architektów z pracowni 3XN budowla zainspirowana została kształtami przyrody takimi jak: strumienie wody, ławice ryb, czy stada ptaków. Zewnętrzna elewacja Blue Planet przypomina wielki wir, co odpowiada również formie jaką wypełnia wnętrza.

Blue Planet usytuowany jest na wzniesieniu skierowanym w stronę morza. Fasada pokryta została małymi aluminiowymi płytami w kształcie rombu. Szczególne właściwości aluminium odbijają światło oraz kolory nieba i wody, co sprawia że budynek zmienia się w zależności od zmian zachodzących w jego naturalnym otoczeniu.


źródło: http://www.3xn.com 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej