Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Drewniany wieżowiec w Sztokholmie

W Sztokholmie powstanie 34 piętrowy drewniany budynek. Projekt duńskiej firmy architektonicznej C.F. Moller Architects i Berg wygrał konkurs na budynek przyszłości.

Zaprezentowany projekt przewiduje użycie betonowego rdzenia wieży, niewykluczone, że jednak i rdzeń będzie wykonany z drewna.

Słupy i belki, wnętrza apartamentów, zarówno ściany, sufity i okna powstaną z litego drewna. Duże przeszklenia budynku ukażą ciepłe drewniane wnętrza. Trwały i przyjazny dla środowiska materiał na zagwarantować skuteczną ochronę przeciwpożarową dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym.  Budynek ma być bardzo energooszczędny, liczne przeszklenia, ogniwa słoneczne na dachu to tylko niektóre z przewidzianych zastosowań.

Przyszli mieszkańcy apartamentów będą mieć na pierwszy poziomach do dyspozycji kawiarnie, przedszkole, teren handlowy oraz centrum sportu. Wokół budynku rozchodzić się będzie ogród zimowy.

źródło: http://www.cfmoller.com/

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej