Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Nowa siedziba ONZ w Kopenhadze

W Kopenhadze stanęła nowa siedziba ONZ, której projekt wykonało biuro 3XN. W budynku znajdują się agencje łączące funkcje regionalnych biur ONZ w Kopenhadze. 

Budynek został osadzony na sztucznej wyspie, dzięki czemu jest dobrze widoczny z miast i wody. Kształt budowli przypomina gwiazdę, co stanowi odniesienie do faktu iż ONZ skierowane jest na wszystkie strony Świata. Wyjątkowość siedziby ONZ podkreśla duża ilość równomiernie rozmieszczonych okien, wnętrze budynku jest doskonale doświetlone.

Na każdym poziomie siedziby ONZ dominują otwarte i elastyczne przestrzenie zapewniają pozytywny klimat pomieszczeń. W budynku zastosowano nowoczesny, oszczędny system wentylacji oraz solary słoneczne (ponad 1400 sztuk ułożonych na dachu). System chłodzenia ma całkowicie wyeliminować konieczność zasilania energią elektryczną. Przewidziano chłodzenie poprzez wpompowywanie wody morskiej. Biała powłoka, którą pokryty jest dach budynku ONZ ma zapewnić odbijanie się w sezonie letnim promieni słonecznych.

źródło: http://www.3xn.com
zdjęcia: http://www.3xn.com 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej