Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Futurystyczna architektura we Wrocławiu

Ekspresyjna forma architektury była zawsze kojarzona przede wszystkim z Danielem Liebeskindem. Okazuje się, że obiekty o takim kształcie są lubiane także, przez naszych rodzimych projektantów. 

„MikMak House” to jedna z niesamowitych, w formie jak i funkcji, realizacji wrocławskiej grupy projektowej arc2 Fabryka Projektowa. Architekci współpracują z sobą od lat, są projektantami i deweloperami, bo sami inwestują w swoje niesamowite realizacje. Dzięki temu uczestniczą w swojej pracy od procesu projektowego po przekazanie go jego przyszłym właścicielom. Starają się aby ich architektura była oryginalna i wyróżniała się spośród współcześnie proponowanych form mieszkalnych.

Forma budynku mieszkaniowego, od samego początku miała być nietypowa. Sprzyjało temu niezdefiniowane, nieatrakcyjne i zaniedbane otoczenie. Wcześniej miejsce to zajmowane było przez starą cukrownią czy też istniejące koszary Armii Radzieckiej. Rozległe obszary zielone w tym park, pozwoliły na dynamiczny kształt nowego obiektu. Ideą projektu było stworzenie obiektu, który będzie stanowić zamkniętą kompozycyjnie całość, posiadająca początek, rozwinięcie i zakończenie. Budynek MikMak House to szesnaście segmentów, z których każdy wyróżnia inny kształt. To niespotykana zabudowa szeregowa, w której każdy dom jest jedyny w swoim rodzaju.

Mimo nietypowego na budownictwo mieszkalne kształtu, MikMak mieści w sobie w pełni tradycyjny podział domu na strefy: nocną, dzienną i gospodarczą. Każdy segment stanowi odrębne domostwo. W parterze pojawia się kuchnia, wc oraz pokoje dzienne, z widokiem na park i rzekę. Poziom wyższy stanowi strefa nocna: sypialnie, garderoba i łazienka. Ze względu na zróżnicowaną wysokość dachów, w czterech segmentach występuje trzecia kondygnacja, która jest dopełnieniem strefy dziennej lub nocnej danego domu. W pozostałych przypadkach poddasze jest nieużytkowe i mieści urządzenia techniczne obsługi danego segmentu.

Dla autorów, budynek MikMak House, to nie tylko kolejna realizacja, którą mogą umieścić w swoim dorobku i portfolio. To także idealna wizytówka biura projektowego arc2 Fabryka Projektowa, które znajduje się dosłownie kilka kroków od dynamicznego budynku mieszkaniowego.

zdjęcia: www.arc2.com.pl 

źródło: www.bryla.pl 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej