Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Nowe Lotnisko w Lublinie

Budowa komunikacyjnego portu lotniczego w Lublinie otrzymała fundusze Komisji Europejskiej i rozpoczęła się jesienią 2010 roku.

Port lotniczy Lublin-Świdnik został wybudowany według projektu polsko-hiszpańskiego konsorcjum Sener-ARE-Polconsult. Firma Polconsult brała udział w projektowaniu każdego rozbudowywanego lotniska w Polsce, zaprojektowała płytę lotniska w Lublinie i pas startowy.

Kwestiami architektonicznymi tego najpiękniejszego lotniska w Europie zajmowała się warszawska pracownia ARE. Zgodnie z projektem, duża biała hala lotniska ze świetlikami w dachu przypomina elektroniczny budzik. Natomiast wewnątrz terminalu powinno znaleźć się dziewięć stanowisk do odpraw klasy ekonomicznej, trzy dla biznesowej i osobna strefa VIP. W sali przylotów znajdują się trzy taśmociągi do wydawania bagażu. Na ternie lotniska powstanie także budynek lotniskowej straży pożarnej oraz budynek techniczny.

W październiku 2011 została ukończona płyta postoju samolotów.

zdjęcia: www.portlotniczy.lublin.pl

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej