Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Sport Hauz - domowy zakątek sportowy

Koncepcja domu Sport Hauz będzie nawiązywać do roli, jaką powinna odgrywać aktywność fizyczna w życiu człowieka. Zachęcanie do uprawiania sportu, zamiast spędzania czasu na kanapie to główne założenie projektu.

Autorskie biuro projektowe Front Architects w swojej pracy  nad Sport Hauz położyli największy nacisk na szczególną rolę rekreacji ruchowej towarzyszącej człowiekowi w jego własnym domu. Sport Hauz ma zachęcać mieszkańców do uprawiania sportu w każdych warunkach atmosferycznych. Wbudowane w architekturę przyrządy do ćwiczeń mają zostać połączone z prądnicą i akumulatorem, co pomoże mieszkańcom zmniejszyć zużycie prądu. 

Wnętrza domów będą pozbawione krzeseł, a zestawy wypoczynkowe zastąpią maty do ćwiczeń, całość będzie przypominać salę gimnastyczną.

Architekci Front Architects przyznają, że koncepcja Sport Hauz nie zakłada powstania zwykłego domu, będzie to swojego rodzaju manifest nawołujący do propagowania aktywności fizycznej. 

zdjęcia: Front Architects

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej