Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Nowy budynek OSP w Lesznowoli

Nowy budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznowoli zaprojektowała warszawska pracownia 81.WAW.PL. Będzie to pierwszy tak nietypowy obiekt remizy strażackiej w Polsce.

Architektura obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej wyróżniać się będzie dość nietypową bryłą. Elewacja ma zostać ozdobiona silikatowym tynkiem układającym się w białe pasy, następujące naprzemiennie z pasami czarnymi, pokrytymi płytami wiórowo cementowymi. W czarnych pasach zlokalizowane będą okna.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej będzie miał ok. 600 metrów powierzchni, we wnętrzu znajdować się ma hala garażowa dla 4 samochodów pożarniczych, pomieszczenia socjalne, magazyny. Przewidziano również oddzielone od części OSP pomieszczenia przeznaczone do dyspozycji mieszkańców Lesznowoli - dwie sale świetlicowe oraz siłownię. Termin realizacji inwestycji to 2013 rok.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Lesznowola

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej