Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Mercury City Tower

Mercury City Tower to nowoczesny mierzący ponad 338 metrów wieżowiec budowany w Moskwie. Budowla liczy dokładnie 75 pięter.

Na powierzchni 174 tys. metrów kwadratowych (do 40 piętra) znajdować się będą biura i sklepy, na wyższych kondygnacjach mieszczą się luksusowe apartamenty.

Na 42 piętrze Mercury City Tower przewidziano udogodnienia dla mieszkańców, takie jak klub, spa, fitness, sauna Od 43 do 69 piętra usytuowanych zostanie 140 apartamentów o powierzchni od 90 do ponad 300 m2. Na 69-tym piętrze zaplanowano penthouse o pow. 450 m2.

Budowa wieżowca Mercury City Tower została rozpoczęta w 2005 roku, kosztowała miliard dolarów, a planowana data zakończenia to koniec 2012 r. Jeżeli zostanie ukończony przed Federation Tower będzie piastował miano najwyższego budynku w Europie. Budynek ma już kształt ociosanego siekierą kawałka drewna. Jego szklana fasada ma barwę miodowo-złotą. Mercury City Tower będzie nową wizytówką Moskwy.

zdjęcia: public.realtysystems.ru 

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej