Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

The Orange Cube

Biurowy budynek The Orange Cube powstał we Francji, w portowej dzielnicy Lyonu. The Orange Cube stanowi element planu odnowy starego nabrzeża. Ten pięciopiętrowy blok o betonowym szkielecie ma szlachetną perforowaną i wzorzystą fasadę pokrytą metalem w pomarańczowych barwach. Charakterystycznym elementem jest również gigantyczny otwór, wykuty w bryle.

Projekt budynku powstał w paryskim biurze projektowym Jakob + Macfarlane. Konstrukcja została dokładanie przemyślana. Betonowy sześcian ma wymiary 29x33m, Największa „dziura” przebiegająca przez 3 piętra pełni funkcję prześwitu nad lobby ,a otwory dopuszczają do środka światło i powietrze. Na ostatnim piętrze znajduje się duży taras z którego można obserwować panoramę okolicy. W środku mieszczą się biura i ogólnie dostępne placówki.

zdjęcia: www.archdaily.com

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej