Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Gue(ho)st House - dom duch

Budynek Gue(ho)st House znajduje się w miejscowości Delme we Francji. Przed renowacją obiekt pełnił wiele funkcji, był więzieniem, szkołą, a  nawet domem pogrzebowym. Sąsiaduje z dawną, XIX wieczną synagogą, z którą wspólnie tworzy Centrum Sztuki Współczesnej (La synagogue de Delme - Contemporary Art Centre). 

Artyści Christophe Berdaguer i Marie Péjus ubrali budynek w wyjątkowy kostium, teraz Gue(ho)st House przypomina bardziej dzieło sztuki niż zwykłą budowlę.

Zmieniona forma budynku, odnosi do jego historii, ale również dzięki nowoczesnej architekturze jest budynkiem industrialnym. Swą wyjątkowość zawdzięcza nałożeniu na fasadę tworzywa sztucznego, któremu pod wpływem ciepła można nadawać różne kształty (polistyren).  Po metamorfozie dom Gue(ho)st House nabrał krągłych, specyficznych kształtów i może przypominać białą zjawę - ducha.

Nazwa obiektu "Gue(ho)st House" to gra słów - "ghost" (duch) to połączenie angielskiego słowa  "guest" (gość) z "host" (gospodarz).

zdjęcia: OHDancy photographer

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej