Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Toda House - japoński minimalizm

Japońscy architekci słyną z nowatorskich rozwiązań i ciekawych brył. Jednak ich projekty są za każdym razem zaskakujące i coraz bardziej kontrowersyjne. Budynek Toda House autorstwa Kimihiko Okada jest kolejnym na to przykładem. Dom wybudowano w Hiroszimie, na wzniesieniu co zapewnia mieszkańcom przepiękne widoki na lagunę i malowniczą wyspę Miyajima.

Układ pomieszczeń i wygląd domu mają bardzo zaskakujący wygląd. Poziom podłogi unosi się od najniższego punktu - podłogi i trwa aż do ostatniej kondygnacji. Schody w budynku łączą najwyższą i najniższą kondygnację.

Na ok. 115 mkw, znalazło się  wiele wąskich pomieszczeń oraz miejsce na wewnętrzny dziedziniec z ogrodem i placem zabaw dla dzieci.

Wnętrze domu łączy drewniane podłogi z nowoczesnymi meblami, a oryginalne dodatki nadają pokojom przytulnego klimatu. Wnętrze ociepla naturalne światło, zaoszczędza tym samym energię elektryczną.

Dzięki swej wyjątkowej konstrukcji dom jest swojego rodzaju tarasem widokowym.

zdjęcia: cargocollective.com

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej