Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Pływający dom Inachus

Pływający dom Inachus zaprojektowano w Sanitov Studio. Nowoczesny dom na wodzie to koncepcja przygotowana na London Design Festival. Budowla powstała w Londynie.

Aranżacje wnętrza przewidziano w stylu skandynawskim. Dom posiada dwa poziomy. Rezydencja wyposażona jest w urządzenia i systemy mające możliwość obsługi przez smartphone lub tablet. Poprzez łączność internetową, mieszkańcy budynku mogą sprawdzić czy urządzenia elektroniczne w domu są włączone i w razie potrzeby je włączyć lub wyłączyć. System jest energooszczędny. Budynek charakteryzuje nowoczesny design i ekologiczne rozwiązania (panele fotowoltaiczne, niska emisja dwutlenku węgla, wykorzystanie tzw. ‘szarej wody’).

Inachus wystawiono na sprzedaż za 2,3 mln funtów wraz licencją na cumowanie na 60 lat. Według autora, w przyszłości takie domy będą produkowane na masową skalę. 

Zdjęcia: designboom

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej