Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower

W Poznaniu powstanie Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower

Wartość inwestycji to ponad 51 mln zł, będzie dofinansowywana z funduszy europejskich. Kwota 21 mln 594 tys. 60 zł to budżet wniesiony w ramach Regionalnej Strategiią Innowacji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Inwestycja Nobel Tower to także wsparcie dla nowopowstających firm, rozwój firm innowacyjnych oraz szansa na zwiększenie zatrudnienia w Wielkopolsce.

Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower ma za zadanie wzmocnić potencjał gospodarczy Wielkopolski, przede wszystkim sektora akademickiego.

W nowym budynku będą urzędować firmy z dziedziny biotechnologii, medycyny, farmacji, genetyki i mikrobiologii. Obiekt składać się będzie z 13 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek mierzyć będzie 55 metrów wysokości.

Budowa Nobel Tower ma zakończyć się w połowie 2013 roku.

zdjęcia: nobeltower.pl

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej