Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Szklany wieżowiec od Pierre Cardin

Francuski projektant mody Pierre Cardin zaprojektował futurystyczny wieżowiec, który ma powstać w historycznej części Wenecji, na stałym lądzie w dawnej przemysłowej dzielnicy Porto Marghera. Nowoczesna budowla nazywać się będzie "Palais Lumiere" ma mierzyć 244 metry wysokości, 60 pięter, 250 pokoi hotelowych i 1500 apartamentów. 

Nowa budowla ma przewyższać wenecką dzwonnicę Św. Marka. W wieżowcu znajdować się będą również biura, kino, ogrody, centrum handlowe oraz dziesięć restauracji. Na samym szczycie planowane jest lądowisko dla helikoptera.

Może właśnie dlatego, że historyczna część Wenecji posiada piękną architekturę pochodzącą z różnych epok zdecydowano się dla kontrastu wtopić w architekturę miasta nowoczesną budowlę. 

Ze szklanego wieżowca będzie można podziwiać widok na miasto oraz lagunę .

zdjęcia: 
PALAISLUMIERE.EU

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej