Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Apartament z parkingiem w salonie

W Singapurze powstał kolejny nowoczesny budynek - Hamilton Parks,  jego mieszkańcy mogą parkować swoje auta w salonie. To za sprawą specjalnych wind, które wwożą samochód na piętro. Możliwość wprowadzenia auta determinują dane biometryczne: odcisk palca lub skan tęczówki oka. Każdy apartament ma do dyspozycji dwa miejsca parkingowe znajdujące się w salonie, a właściciele penthouse'ów mogą zaparkować aż cztery samochody.

W Singapurze przybywa najdroższych wozów, zaczyna brakować miejsc parkingowych, dzięki Hamilton Parks bogaci mieszkańcy będą mogli podziwiać swoje auta z salonu.

30-piętrowy Hamilton Parks oferuje też inne atrakcje - baseny, jacuzzi, saunę i wielką siłownię. To kosztuje. Za apartamenty z dwoma miejscami parkingowymi trzeba zapłacić 7,5 mln dolarów. Większe, z miejscem dla czterech samochodów - kosztują 24 mln.

Zdjęcia: HAMILTON PARKS SINGAPORE

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej