Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Inspiracje ze świata

Apartament Sześcian w Bejrucie

"Sześcian" to nazwa nowego luksusowego apartamentowca, który powstaje we wschodniej dzielnicy Bejrutu, ale interesuje się nim cały świat. Choć budynek może poszczycić się nowoczesnymi rozwiązaniami zabezpieczającymi go od wstrząsów trzęsień ziemi (stanie w obszarze aktywnym sejsmicznie), to najbardziej zachwyca jego wygląd.

Tak jest zaprojektowany przez architektów z holenderskiej pracowni Orange Architects, by każdy lokal był odrębną jednostką, ale jednocześnie tworzącą wspólną konstrukcję skupioną wokół betonowego słupa.

Na 3,6 tys. m kwadratowych powstanie 19 apartamentów.

Każdy będzie miał trzy piętra i wysokość 50 metrów, perforowana fasada będzie jednocześnie częścią wystroju wnętrz, a ściany z szyb będą niezauważalnie dzielić mieszkanie od tarasów, z których mają się rozpościerać widoki na okolicę. Na dachu budynku znajdzie się ogród i plac zabaw dla dzieci. Budynek w stolicy Libanu zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

Tekst: Agnieszka Kowalska
Zdjęcia: www.orangearchitects.com

Zobacz pozostałe

5 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem okien

Upiększają, oświetlają, ale przede wszystkim chronią. Okna to niezbędny element konstrukcji każdego budynku, w ogromnej mierze decydujący o komforcie mieszkania. Mają wiele zadań, a najważniejsze z nich to izolacja cieplna, akustyczna i ochrona przed przeciekaniem. Radzimy, o czym pamiętać wybierając okno dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz więcej

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki z produktami firmy CEMEX

CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu na budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Zobacz więcej