Ulubiony kiosk PRZEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE ONLINE Budujemy Dom ZAMÓW Z PRZESYŁKĄ GRATIS >>

Architekci

Archideo

Jan Sabiniarz, Karol Sabiniarz

ul. Świerkowa 2, Powałki
+48 792 055 504, +48 506 195 277
www.archideo.pl

Archideo jest autorską pracownią architekta Jana Sabiniarza i jego syna Karola Sabiniarza. Pracownię architektoniczną założono w 1969 roku. Mając za sobą wieloletnie doświadczenia przekonaliśmy się, że zajmowanie się twórczością architektoniczną wymaga nie tylko profesjonalizmu w zakresie wiedzy technicznej. Projektowanie architektury, rozumiane także jako kreowanie krajobrazu, wymaga znajomości wielu dziedzin m.in.: z zakresu przyrody, sztuki, ekologii.

Staramy się temu sprostać, a dzieje się to w sposób niejako naturalny, bo wynikający z pasji poznawania i tworzenia. Architektura jest efektem działań interdyscyplinarnych, których uwzględnienie decyduje o ostatecznym jej kształcie.

Dom harmonijnie wpisany w krajobraz i tradycję regionu służy nie tylko tym, którzy go budują, ale także tworzy wspólną przestrzeń ludzi. Podobnie jak krajobraz tak samo architektura podlega ewolucji. Korzystając z tradycji wzbogacona o nowe wartości i rozwiązania jest przyjazna człowiekowi i temu, co go otacza. Dobrze zaprojektowany dom jest jak dobrze uszyte ubranie. Uwiera, gdy jest za ciasny. Uciążliwy, gdy jest zbyt duży. Wrażenie przestronności domu nie zawsze zależy od jego wielkości, ale także od sposobu rozumienia jego funkcji i przestrzeni. Małe domy mieszkalne, łatwe w budowie i utrzymaniu, oparte na prostym rzucie, skromne i ciepłe, kojarzą się z tymi cechami, które decydują o uroku domowego ogniska. Prostota wcale nie musi oznaczać braku zróżnicowanego, indywidualnego piękna, które można uzyskać poprzez stosowanie różnorodnych materiałów i detali architektonicznych. Ideę dobrej architektury spełniają domy, które nie obciążają, a służą, człowiekowi, pielęgnując wartości, myśli i uczucia tworzą więź z jego miejscem na Ziemi w serdecznej: duchowej i materialnej symbiozie.

Projekty architekta